Kategorija: Novice

Evropsko prvenstvo v košarki – Stožice 2013

V sredo 18. septembra si je nekaj naših članov rekreativne košarkarske skupine ogledalo košarkarsko tekmo evropskega prvenstva v Stožicah med Slovenijo in Francijo.
Preživeli smo lep športno navijaški večer. Vsi smo navijali za Slovenijo, a zmaga je vseeno pripadla Franciji.
S Kamot-ovim kombijem smo se z lepimi vtisi pozno ponoči vrnili na Šentanel.
»Meli smo se fajn«, o čemer priča nekaj fotografij

Štefan Peršak

Več

Dogodki v avgustu 2013

Ker so počitnice že skoraj pri kraju nas čakata dve “akciji”.

1. V četrtek, 15. 8. 2013 nas čaka Pohod na Svete mesto v Avstrijo pod vodstvom Jamničarjev. Zbirališče ob 7.30 pri Peršatu ali na Rjavčevem vrhu.

2. Ogled moto dirke GP Brno. Sobota 24. 8. in nedelja 25. 8. 2013 – dva dni. Prevoz organizira društvo, vstopnica za dvodnevni ogled okrog 70 EUR – v lastni režiji. Prav tako tudi spanje v enem izmed kampov.
Samo resne prijave do srede 21. 8. 2013, da lahko naročim prevoz.
Podrobnejše informacije sledijo po prijavi.

Štefan Peršak – tajnik društva

2. PICIKL TROPHY LEŠE

V soboto 29. junija bo na Lešah 2. orientacijsko kolesarjenju po Lešah in okolici.

KJE: Športni park Leše

START: 10.00

Starta se v intervalu 5 min, predvidoma ob 16.00 sledi razglasitev najboljših.

Trasa poteka po lokalnih cestah, gozdnih vlakah, stezah in brezpotjih.

Na izbiro sta dve trasi:

* Rekreativna (lokalne ceste, gozdne poti in steze, manj zahtevni vzponi)
* Družinska (odrasla oseba (1 ali več) + vsaj en otrok mlajši od 18 let)

Tekmovanje je za vse kategorije odprtega tipa, kar pomeni, da članom ekip ni potrebno biti član kakšnega društva ali organizacije!

Zapisal: Primož Grešovnik

Odbojkarski turnir 2013

V okviru praznika KS Šentanel smo člani Športnega društva Šentanel v soboto, 15. 6. 2013 organizirali tradicionalni rekreacijski turnir v odbojki (mešane ekipe).Tekmovanje smo izvedli v športni dvorani OŠ Prevalje. Turnirja v odbojki se je udeležilo pet rekreativnih ekip, tako, da smo odigrali deset tekem. Prve tri uvrščene ekipe ekipe so prejele pokale in medalje, ki jih je podelil Štefan Peršak tajnik ŠD Šentanel. Vsaka ekipa pa je dobila še praktično nagrado, ki so jih prispevali naši zvesti donatorji. (Športno društvo Šentanel, Špar Prevalje, Gostilna Marin, kmečki turizem Ploder, kmečki turizem Kajžar, kmečki turizem Marin – Pekav, Pizzerija Škufca, Pizzerija CosaNostra, restavracija Saloon in Elvip Vito Petrič).
Tekmovanje smo zaključili v prijetnem druženju in ob dobrotah, ki so nam jih pripravili v gostilni Marin. Turnir je minil brez poškodb in v prijetnem športnem vzdušju, kar gre zahvala vsem sodelujočim igralcem in organizatorju.

Foto: ŠP

Zapisal:
Štefan Peršak

Več

6. pohod po mlinarski poti 2013

V soboto 6. 6. 2013 so Turistično društvo Šentanel, ŠD Šentanel in ŠRD Holmec v okviru praznika KS Šentanel izvedli 6. tradicionalni Pohod po mlinarski poti. Glavna organizatorja prireditve sta bila Mojca in Franc Naveršnik. Pohoda se je v lepem sončnem vremenu udeležilo okrog petinsedemdeset pohodnikov, med njimi tudi nekaj članov Športnega društva Šentanel. Prireditev so številčno popestrili člani KS Holmec s »Čikijem« na čelu in člani Planinskega društva Prevalje.
V lepem sončnem vremenu in lepo urejeni poti smo do cilja s postanki hodili pet ur. Med pohodom smo se »zaustavili« na turistični kmetiji Gradišnik na Jamnici in Jamnik na Belšaku, kjer so nas lepo sprejeli in pogostili z domačimi dobrotami. Druženje smo zaključili v prijetnem vzdušju in glasbo v Povhovem mlinu. Pri petju sta Francu pomagali mama Monike Pučelj.
»Bvo je fajn« zato smo sklenili, da se v naslednjem letu dobimo še v večjem številu.

Zapisal:
Štefan Peršak

Več

S kolesom po Šentanelu

V nedeljo, 19. 5. 2013 smo člani Športnega društva Šentanel v okviru krajevnega praznika organizirali tradicionalno sedmo rekreativno kolesarsko prireditev. Letos nismo izvedli tekmovalnega Vzpona v Šentanel, ki je v prejšnjih letih štel tudi za Koroški pokal ampak smo izvedli rekreativno kolesarjenje »S kolesom po Šentanelu«. Proga v dolžini 25 km je potekala po zaselkih KS Šentanel. Panoramska trasa proge: Kapelica nad Šentanelom, Suhi vrh, Kmetija Rašešnik, Strojna, Jamnica, kmetija Mikl in nazaj do lip nad Šentanelom, kjer smo kolesarjenje zaključili. Ob trasi proge smo imeli dva krajša postanka na kmetiji Rašešnik in Mikl, kjer so nas domači lepo sprejeli in nas pogostili z domačimi dobrotami, tako, da smo lažje nadaljevali s potjo.
Prireditev smo zaključili pri lipah nad Šentanelom, kjer smo se kolesarji skupaj z Šentanelci okrepčali z dobrotami, ki nam jih je pripravil gospod Peter Sedelšak s sodelavci. Med udeležence smo izžrebali tudi nekaj praktičnih nagrad, ki so jih prispevali naši zvesti donatorji:
ŠD Šentanel, KS Šentanel, Občina Prevalje, Mehanizacija-Miler Branko, ELVIP-Vito Petrič, Enduro, Špar Prevalje in Prevent-TRO.
Kolesarjenje je minilo v prijetnem vzdušju, brez poškodb. Veseli smo, da se je prireditve udeležilo veliko število družin in mladih udeležencev.

Zapisal:
Štefan Peršak – tajnik ŠD Šentanel

Več

Prvi maj

Kot po navadi smo se člani ŠD Šentanel in nekaj krajanov združili pri pripravah na praznovanje prvega maja. V petek 26. 4. 2013 smo se odpravili v gozd h kmetiji Ploder, kjer nam je gospodar »odkazal« drevo za mlaj. Skupaj smo ga »poštimali« in odpeljali na mesto postavitve, to je ob vhodu v vas Šentanel. Tam smo ga postavili s skupnimi močmi in s pomočjo mehanizacije, ki jo je upravljal naš krajan Silvo. Po končani akciji smo se ob pogledu na prvomajski mlaj odpravili še v najbližjo gostilno – Marin, kjer smo ob dobri hrani in kapljici»analizirali«opravljeno delo.
Na predvečer prvega maja pa smo se krajani Šentanela in ostali gostje zbrali pri »Kapelci« na tradicionalnem kresovanju. Prireditev so pripravili in organizirali člani Turističnega društva Šentanel. Bilo je veselo in lepo pozno v noč.
Hvala vsem, ki pomagate pri ohranjanju tradicije na Šentanelu.
Da se lahko »mamo fajn« na Šentanelu priča nekaj fotografij.

Štefan Peršak – tajnik ŠD Šentanel

Več

Zlata lisica 2013

V nedeljo 27. Januarja se je nekaj naših članov ogledalo žensko slalomsko tekmo za svetovni pokal. V Maribor smo se s Kamot-ovim kombijem iz Šentanela odpravili v zgodnjih jutranjih urah.
Na tekmovanju smo preživeli lep sončen smučarsko navijaški dan. Skupaj s Črnjani in ostalimi gledalci smo športno navijali za najboljše alpske smučarke z vsega sveta. Največje podpore pa je bila seveda deležna naša najboljša smučarka Tina Maze.

»Bvo je fajn«, o čemer pričajo fotografije.

Štefan Peršak

Več

Skupščina ŠD Šentanel

V petek enajstega januarja smo se člani ŠD Šentanel zbrali na ekološki turistični kmetiji Mikl na Jamnici na šesti redni letni skupščini društva. V uvodnem delu smo pregledali delo v letu 2012, sprejeli poročila odborov in pripravili ter sprejeli plan dela društva za leto 2013.
Po uradnem delu smo se okrepčali z dobrotami, ki sta nam jih pripravila Marija in Stanko. Dobri večerji je sledilo še prijetno druženje med člani društva. V neformalnih pogovorih smo si izmenjali izkušnje o dosedanjem delu društva in nakazali nove smernice in zamisli za naslednja leta. Gostiteljem našega srečanja se zahvaljujemo za lep sprejem, gostoljubje in dobro postrežbo. Se še priporočamo.

Da je bilo vzdušje prijetno in »fajn« priča nekaj fotografij

Štefan Peršak

Več