Dejavnost

Program dela ŠD Šentanel za leto 2020:

• Pridobivanje novih članov.
  • Rekreativna košarka moški – vsak četrtek ob 20.00 v mali telovadnici na Prevaljah, skupaj s člani društva Partizan Prevalje.
  • Športna vadba za naše najmlajše »Šport in gibanje« (otroci od 6 do 15 let) Aktivnosti bomo izvajali v strnjeni obliki ob sobotah in pouka prostih dnevih. Poudarek bo na izletništvu, pohodništvu, kolesarjenju.
    Delo bo organiziral in vodil Štefan Peršak.
  • Čistilna akcija 4.4.2020 ob 8.00 uri – čiščenje nabrežin ob glavnih prometnicah v KS Šentanel
  • Rekreativno kolesarjenje S kolesom po Šentanelu (nedelja 10. maj 2020 ob 11. uri).
  • 13. pohod po Mlinarski poti (sobota, 6. junij 2019 ob 8. uri pri Povhovem mlinu).
  • Pomoč pri organizaciji in izvedbi EWS kolesarske prireditve 11. in 12. julij 2020 – tekmovanje se bo odvijalo na Jamnici in Peci v Avstriji.
  • Rekreativni odbojkarski turnir v okviru Jesenskih srečanj na Prevaljah (Športna dvorana na Prevaljah – torek 8. septembra 2020 ob 17. uri).
  • Udeležba na pohodu na Sv. Mesto v Avstrijo (15. avgust 2020 – zbiranje ob 8.00 na Erjavčevem vrhu na Jamnici).
  • Ogled športnih prireditev – možnosti:
    • Ogled svetovnega prvenstva v smučarskih poletih – Planica 19. 3. do 22. 3 2020.
    • Moto dirke GP Avstrija – Red Bull Ring Spielberg Avstrija – 16. avgust 2020 ali Brno 9. avgust 2020 ali F1 5. julij Avstrija ali 2. avgust Budimpešta.
    • Svetovni pokal v biatlonu – Pokljuka, 9. do 21. februar 2021.
    • Ogled kakšne pomembne tekme, ki se bodo odvijale v tem letu (nogomet, odbojka, košarka,.)
  • Po lastni izbiri se bomo udeležili tudi pohoda Po poteh Luke Kramolca, Nočnega pohoda in ostalih pohodniških in športno-rekreativnih prireditev, ki jih bodo organizirala druga društva v Šentanelu ali bližnji okolici.
  • Skrbeli bomo za AED pri Marinu, v novembru ali decembru 2020 pa bomo organizirali izobraževalni program za krajane Šentanela, Suhega vrha in Jamnice – TPO+AED (Ajda Hrastnik).
  • Udeležba na drugih športno-rekreativnih prireditvah v okviru občine Prevalje ali izven nje.
  • Člani društva bomo pomagali KS Šentanel pri urejanju Šentanela, pri postavitvi mlaja (26. 4. 2019) in pripravi kresovanja ob prvem maju, pri osvetlitvi kraja in prižigu luči ob božično – novoletnih praznikih in drugih prireditvah v kraju.
  • Skupaj z Občino Prevalje in KS Šentanel bomo nadaljevali in pomagali pri zaključku izgradnje in opreme športnega igriščapri podružnični šoli Šentanel.
  • Skrbeli bomo za informiranje članstva in sprotno urejanje spletne strani ŠD Šentanel.

Program dela sprejet na skupščini Športnega društva Šentanel 15. 2. 2020.

Osnovne dejavnosti – aktivnosti društva:

• Organizacija in izvajanje športno – rekreativnih prireditev  v Šentanelu in bližnji okolici (kolesarjenje, smučanje, sankanje, pohodništvo, športne igre,…).
  • Vzpodbujanje krajanov k množičnejšemu ukvarjanju s športnorekreativnimi dejavnostmi in skrb za zdrav način življenja.
  • Sodelovanje pri aktivnostih, ki jih organizirajo in izvajajo ostala društva v Šentanelu in Občini Prevalje.
  • Organizacija in vodenje športno – rekreativnih aktivnosti in dejavnosti za naše mlade šolarje v Šentanelu (šport in gibanje).
  • Organizacija in vodenje športno rekreativne vadbe (košarka) za vse moške člane društva skupaj z društvom Partizan Prevalje.
  • Organizacija in vodenje športno  rekreativne vadbe za vse ženske članice društva v prostorih podružnične šole Šentanel.
  • Organizacija in vodenje ogledov  različnih vrhunskih športnih tekmovanj oziroma športnih prireditev (smučarski poleti, alpsko smučanje, košarka, odbojka, nogomet, rokomet, hokej, motokros, kolesarjenje,  formula 1, moto GP,…).
  • S športnimi aktivnostmi popestriti turistično ponudbo Šentanela.
  • Udeležba in sodelovanje naših članov na športno rekreativnih  in drugih prireditvah, ki jih organizirajo ostala društva in organizacije v Šentanelu, KS Šentanel, občini Prevalje in širše.
  • Povezovanje in sodelovanje z ostalimi športnimi društvi, klubi in javnimi ustanovami pri organizaciji ali izvajanju športnih programov v Šentanelu ali bližnji okolici.
  • Sodelovanje članov društva pri razvoju, vzdrževanju in izgradnji športne infrastrukture v Šentanelu.