6. pohod po mlinarski poti 2013

V soboto 6. 6. 2013 so Turistično društvo Šentanel, ŠD Šentanel in ŠRD Holmec v okviru praznika KS Šentanel izvedli 6. tradicionalni Pohod po mlinarski poti. Glavna organizatorja prireditve sta bila Mojca in Franc Naveršnik. Pohoda se je v lepem sončnem vremenu udeležilo okrog petinsedemdeset pohodnikov, med njimi tudi nekaj članov Športnega društva Šentanel. Prireditev so številčno popestrili člani KS Holmec s »Čikijem« na čelu in člani Planinskega društva Prevalje.
V lepem sončnem vremenu in lepo urejeni poti smo do cilja s postanki hodili pet ur. Med pohodom smo se »zaustavili« na turistični kmetiji Gradišnik na Jamnici in Jamnik na Belšaku, kjer so nas lepo sprejeli in pogostili z domačimi dobrotami. Druženje smo zaključili v prijetnem vzdušju in glasbo v Povhovem mlinu. Pri petju sta Francu pomagali mama Monike Pučelj.
»Bvo je fajn« zato smo sklenili, da se v naslednjem letu dobimo še v večjem številu.

Zapisal:
Štefan Peršak