1. maj 2015

Tudi v letošnjem letu smo člani ŠD Šentanel in krajani Šentanela, Jamnice in Suhega vrha izvedli dve prireditvi ob obeležitvi praznovanja Dneva odpora proti okupatorju in prvega maja.
Prvič smo se zbrali v sredo, 22. aprila in pred vhodom v vas postavili prvomajsko drevo »maj pam«. Po zaključenem delu smo se odpravili k »Pekalo«, kjer sta nas lepo pogostila Urška in Rafko. Debata je tekla o delu v gozdu in organizaciji postavitve mlaja, kjer je imel glavno besedo naš Silvo.
Na predvečer prvega maja pa smo se srečali pri »Kapelci« na tradicionalnem kresovanju. Zaradi mrzlega vremena se je zbralo malo manj udeležencev kot po navadi, vendar to ni motilo tradicionalno dobrega vzdušja. Da je vse potekalo po programu sta poskrbela Peter in Fanika. Za dobro razpoloženje pa so poskrbeli naši muzikantje »Fantje iz ulice cvetja«. Bilo je zanimivo, družabno in fajn, o čemer pričajo tudi fotografije.

Foto: ŠP

Zapisal: Štefan Peršak