Avtor: P.G.

Zlata lisica 2012

ZLATA LISICA – KRANJSKA GORA

Namesto Kitzbühla si je v nedeljo 22. januarja nekaj naših članov društva ogledalo žensko slalomsko tekmo za svetovni pokal. V Kranjsko goro smo se odpravili kar z osebnim avtomobilom, ker ni bilo večjega zanimanja.
Na tekmovanju smo preživeli lep smučarsko navijaški dan. Skupaj s Črnjani in ostalimi gledalci smo športno navijali za najboljše alpske smučarke z vsega sveta. Največje podpore pa je bila seveda deležna naša najboljša smučarka Tina Maze. V popoldanskih urah smo se preko Avstrije mimo Vrbskega jezera z lepimi vtisi vračali proti domu.
»Bvo je fajn«, o čemer priča nekaj fotografij.

Štefan Peršak

Več

Skupščina 2012

Štirinajstega januarja smo se člani ŠD Šentanel zbrali v Gostilni Marin na Šentanelu na četrti redni letni skupščini društva. V uvodnem delu smo pregledali delo v letu 2011, sprejeli poročila odborov, sprejeli plan dela za leto 2012 in izvolili tajnika društva za naslednje triletno obdobje. V svoje vrste smo sprejeli tudi nekaj novih članov.
Po uradnem delu smo se okrepčali z dobrotami, ki nam jih je pripravila Danica s svojimi »pomagači«. Dobri večerji je sledilo še prijetno druženje med člani športnega društva Šentanel. V neformalnih pogovorih smo si izmenjali veliko besed o dosedanjem delu društva in nakazali nove zamisli za naslednja leta. Gostiteljem se zahvaljujemo za lep sprejem, gostoljubje in dobro postrežbo. Se še priporočamo.
U uspešnosti izvedbe skupščine ŠD Šentanel pričajo fotografije

Štefan Peršak

Več

Zaključek košarka

Ker se bliža konec koledarskega leta, vas v četrtek 15. 12. 2011 po košarki (21.30 uri) vabimo na eno malico, kakšno pijačo in veselo druženje (tako imenovani krajši zaključek košarke v letu 2011).

Dobimo se pri Marinu v Šentanelu (Miler Janko in Danica).

ŠD Šentanel

Pohod na Svete mesto – Heiligenstadt

Petnajstega avgusta 2011 smo se člani ŠD Šentanel skupaj z ostalimi krajani iz Jamnice udeležili tradicionalnega pohoda iz Šentanela preko Jamnice do Svetega mesta (Heilingenstadt) v Avstriji. Letos se je pohoda udeležilo okrog 100 udeležencev iz Šentanela, Jamnice, Suhega vrha, Strojne, Prevalj in Mežice. Zborno mesto pohoda je bilo nad kmetijo Rjavc na Jamnici.
Pohod je potekal od sedme ure dalje. Na Svetem mestu smo se udeležili tudi bogoslužja v njihovi farni cerkvi. Po maši smo se v okolici cerkve srečali in družili z domačini s te in onstran meje. Med potjo domov nas je pozdravil dež, zato smo se ustavili tudi pri nekaj kmetijah na avstrijskem Koroškem, kjer so nas domači prisrčno sprejeli in poklepetali z nami.
Druženje smo zaključili v poznih popoldanskih urah na turistični kmetiji Mikl na Jamnici. Da smo se »meli fajn« priča fotogalerija

Zapisal: Štefan Peršak

Več