Avtor: P.G.

1. maj 2015

Tudi v letošnjem letu smo člani ŠD Šentanel in krajani Šentanela, Jamnice in Suhega vrha izvedli dve prireditvi ob obeležitvi praznovanja Dneva odpora proti okupatorju in prvega maja.
Prvič smo se zbrali v sredo, 22. aprila in pred vhodom v vas postavili prvomajsko drevo »maj pam«. Po zaključenem delu smo se odpravili k »Pekalo«, kjer sta nas lepo pogostila Urška in Rafko. Debata je tekla o delu v gozdu in organizaciji postavitve mlaja, kjer je imel glavno besedo naš Silvo.
Na predvečer prvega maja pa smo se srečali pri »Kapelci« na tradicionalnem kresovanju. Zaradi mrzlega vremena se je zbralo malo manj udeležencev kot po navadi, vendar to ni motilo tradicionalno dobrega vzdušja. Da je vse potekalo po programu sta poskrbela Peter in Fanika. Za dobro razpoloženje pa so poskrbeli naši muzikantje »Fantje iz ulice cvetja«. Bilo je zanimivo, družabno in fajn, o čemer pričajo tudi fotografije.

Foto: ŠP

Zapisal: Štefan Peršak

Več

Planica 2015

V petek, 20. marca si je nekaj naših članov ogledalo zaključek svetovnega pokala v smučarskih skokih. Letos so bili poleti prvič izvedeni na prenovljeni Planiški letalnici. Zelo zanimiva je bila že poizkusna serija, saj samo štirim tekmovalcem ni uspelo preskočiti 200 metrske znamke od štiridesetih letalcev. To se do sedaj ni zgodilo nikjer na svetu.
Prav tako je bilo zanimivo dogajanje okrog letalnice, kjer so naši člani ob čakanju na polete preizkušali Planiške »prehrambene in tekoče artikle«.
Za varen prevoz je poskrbela firma »Kamot«. Imeli so se fajn, o čemer priča nekaj fotografij.

Foto: AH in DV

Štefan Peršak

Več

Zimski pohod na Uršljo goro

Nekaj mlajših članov ŠD Šentanel se je v soboto, 21. 3. 2015 udeležilo zimskega pohoda na Uršljo goro. Prijetno smo izkoristili dan ter uživali v prekrasni naravi in sončnem vremenu. Aktivnost smo opravili skupaj z mladinskim odsekom planinskega društva Prevalje.
Za prijetno družbo, dobro vodenje in fajn kosilo za vse udeležence pohoda so poskrbeli Lara, Sonja in Izi.
Nekaj fotografij si lahko pogledate spodaj.

Foto: ŠP

Zapisal: Štefan Peršak

Več

Zimovanje naših najmlajših članov

V soboto 17. 1. in nedeljo 18. 1. 2015 se je nekaj naših najmlajših članov udeležilo zimovanja na Koči Planinc na Svetem Primožu na Pohorju. Pridružili smo se mladim planincem iz OŠ Pravalje, pod vodstvom Lare, Sonje in Izija.
Na zimovanju smo se igrali na snegu, spoznali nevarnosti proženja snežnih plazov, opravili krajši pohod, se »ruzlali – lopatali« po snegu, si ogledali prikaz turnega smučanja, se preizkusili v hoji s krpljami in se igrali družabne igre.
Na splošno smo se imeli »fajn«, kljub malo bolj kislemu vremenu.

Nekaj slik si lahko pogledate spodaj.

Foto: ŠP

Štefan Peršak

Več

8. skupščina ŠD Šentanel

V petek, 9. 1. 2015 smo se člani ŠD Šentanel zbrali v gostilni Marin v Šentanelu na osmi redni letni skupščini društva. V uvodnem delu smo pregledali delo v letu 2014, sprejeli poročila odborov in pripravili ter sprejeli plan dela društva za leto 2014.

Po uradnem delu smo se okrepčali z dobrotami, ki so nam jih pripravili in postregli Danica, Janko in njuni pridni otroci. Dobri večerji je sledilo še prijetno druženje med člani društva. Na tokratnem srečanju je manjkala »frajtonarca«, ker smo se preveč ukvarjali s sladico. V neformalnih pogovorih smo si izmenjali izkušnje o dosedanjem delu društva in uskladili zamisli o delu društva v letu 2015. Tokratnega srečanja se je udeležilo sedemintrideset naših članov.

Gostiteljem našega srečanja se zahvaljujemo za lep sprejem, gostoljubje in izvrstno postrežbo.

Štefan Peršak – tajnik društva


Tokrat ni foto galerije, ker je bil fotograf službeno zadržan. Pa kdaj drugič.

Srečno 2015

Da si boste lažje organizirali vse potrebne in nepotrebne dejavnosti vam obenem sporočam:
Občni zbor oz. skupščina ŠD Šentanel
bo v petek, 9. 1. 2014 ob 19. uri
v gostilni Marin sredi Šentanela.
Prijave obvezne do četrtka 8.1.2015 na mail ali telefon 041 290-628.


Štefan Peršak (tajnik ŠD Šentanel)