Praznovanje 1. maja 2017

Tudi v letošnjem letu smo člani ŠD Šentanel in krajani Šentanela, Jamnice in Suhega vrha izvedli dve prireditvi ob obeležitvi praznovanja Dneva odpora proti okupatorju in prvega maja.
Prvič smo se zbrali v torek, 25. aprila in pred vhodom v vas postavili prvomajsko drevo »maj pam«. Po zaključenem delu smo se odpravili k »Marino«, kjer sta nas lepo pogostila Janko in Danica. Debata je tekla o delu v gozdu in organizaciji postavitve mlaja, kjer je imel glavno besedo naš dolgoletni »postavljač« Silvo Merkač.
Na predvečer prvega maja pa smo se srečali pri »Kapelci« na tradicionalnem kresovanju. Zaradi zelo mrzlega vremena se je zbralo manj udeležencev kot po navadi, vendar to ni motilo tradicionalno dobrega vzdušja. Zaradi nizkih temperatur smo program zaključili v turistični postojanki. Da je vse potekalo po »ustaljenem redu« sta poskrbela Peter in Fanika. Bilo je zanimivo, družabno in fajn.
Zahvala vsem!

Nekaj slik si lahko pogledate spodaj.

Foto: ŠP

Zapisal: Štefan Peršak