Poročilo: S kolesom po Šentanelu 2023

V nedeljo, 14. 5. 2023 smo člani Športnega društva  Šentanel organizirali tradicionalno že šestnajsto rekreativno kolesarsko prireditev »S kolesom po Šentanelu«. Kolesarski izlet je potekal od Kapelice nad Šentanelom, preko Suhega Vrha, Strojne, Jamnice in nazaj do Šentanela. Ob trasi proge smo imeli dva  postanka na kmetiji Rašešnik in Mikl, kjer so nas domači lepo sprejeli in pogostili z domačimi dobrotami. Tokratna prireditev je bila izpeljana v deževnem vremenu, zato je bilo tudi malo število udeležencev. A slabo vreme kljub temu ni motilo dobrega vzdušja ob zaključku kolesarjenja.

Prireditev smo ključili pri lipah nad Šentanelom, kjer smo se kolesarji skupaj organizatorji prireditve in domačini okrepčali z dobrotami, ki sta nam jih pripravila Fani in Peter Sedovšek.

Med vse kolesarjenje, spremljevalce in organizatorje smo izžrebali praktične  nagrade, ki so jih prispevali naši zvesti donatorji: ŠD Šentanel, KS Šentanel, Občina Prevalje, Gostilna Marin Miler, Turistična kmetija Ploder, ELVIP, Enduro, Fiskulturnica – športnorehabilitacijski center, picerija Gajbica in Frizerstvo Metod Tasič.

Najlepša zahvala vsem na domačiji Rašešnik in Mikl, ki so nas med kolesarjenjem prisrčno sprejeli in pogostili.

Zahvala vsem donatorjem in krajanom, ki so pomagali pri organizaciji prireditve.

Foto: Š.P. in V.Š.                                                                            

Zapisal: Štefan Peršak