Poročilo: Pohod po mlinarski poti 2024

V okviru krajevnega praznika KS Šentanel smo Športno društvo Šentanel, Krajevna skupnost Šentanel in kmetija Povh v soboto, 1. 6. 2024 organizirali tradicionalni sedemnajsti  Pohod po mlinarski poti. V prijetnem in oblačnem vremenu se je zbralo okrog trideset ljubiteljev hoje. Kot običajno smo se med hojo ustavili  pri spominskem obeležju v Lužnikovi reki in prižgali spominsko svečo. Iz datuma na spominskem obeležju izhaja tudi praznik naše krajevne skupnosti. Pot nas je za tem vodila  po sledeh vodnih mlinov do turistične kmetije Gradišnik, kjer so nas domači kot po navadi lepo sprejeli in pripravili malico za vse pohodnike. Med potjo smo se ustavili tudi pri kmetiji Mikl in Peršat, kjer so domači poskrbeli za pohodnike. S hojo smo nadaljevali ob avstrijsko-slovenski meji do kmetije Jamnik, kjer nas je Marjetka postregla z domačim kruhom. Sledil je zaključek hoje preko Belšaka nazaj do cilja. Pohodniški izlet smo zaključili okrog druge ure pri Povhovem mlinu z ogledom mlina in manjšo zakusko. 

Vsem pohodnikom se zahvaljujemo za udeležbo in prijetno družbo. Posebna zahvala planinskemu vodniku Kristiju Krajgerju za pripravo in ureditev poti  ter varno vodenje pohoda. Najlepša zahvala  vsem Povhovim in Gradišnikovim za prijeten sprejem in pogostitev.  

                                                                                               Zapisal: Štefan Peršak 

Foto: ŠP