Pohod po Mlinarski poti 2014

V okviru krajevnega praznika so Športno društvo Šentanel, Krajevna skupnost Šentanel in kmetija Povh organizirali tradicionalni sedmi Pohod po mlinarski poti . V prelepem sončnem vremenu se je zbralo šestdeset pohodnikov.
Me potjo smo se ustavili pri spominskem obeležju v Lužnikovi reki in na turistični kmetiji Gradišnik, kjer so nas lepo sprejeli in pogostili Martina in njeni otroci. Po postanku smo se odpravili mlinarskim dogodivščinam nasproti. Večina pohodnikov se je podala po daljši poti, nekaj pa se jih je preusmerilo po bližnjici. Pohodniški izlet smo zaključili okrog ene ure pri Povhovem mlinu, kjer so nas čakale kmečke dobrote, ki so jih pripravili domači na kmetiji Povh. Dan smo zaključili z glasbo in plesom, z obljubo, da se prihodnje leto dobimo še v večjem številu.
Hvala vsem udeležencem, še posebej članom Planinskega društva Prevalje za udeležbo in pomoč pri organizaciji pohoda.

Fotogalerijo si lahko ogledate spodaj

Zapisal:
Štefan Peršak