Pohod na Svete mesto – Heiligenstadt

Petnajstega avgusta 2011 smo se člani ŠD Šentanel skupaj z ostalimi krajani iz Jamnice udeležili tradicionalnega pohoda iz Šentanela preko Jamnice do Svetega mesta (Heilingenstadt) v Avstriji. Letos se je pohoda udeležilo okrog 100 udeležencev iz Šentanela, Jamnice, Suhega vrha, Strojne, Prevalj in Mežice. Zborno mesto pohoda je bilo nad kmetijo Rjavc na Jamnici.
Pohod je potekal od sedme ure dalje. Na Svetem mestu smo se udeležili tudi bogoslužja v njihovi farni cerkvi. Po maši smo se v okolici cerkve srečali in družili z domačini s te in onstran meje. Med potjo domov nas je pozdravil dež, zato smo se ustavili tudi pri nekaj kmetijah na avstrijskem Koroškem, kjer so nas domači prisrčno sprejeli in poklepetali z nami.
Druženje smo zaključili v poznih popoldanskih urah na turistični kmetiji Mikl na Jamnici. Da smo se »meli fajn« priča fotogalerija

Zapisal: Štefan Peršak