Kolesarski vzpon v Šentanel 2012

V nedeljo, 27. 5. 2012 smo člani Športnega društva in domačini Šentanela v okviru krajevnega praznika organizirali šesti tradicionalni rekreativni kolesarski Vzpon v Šentanel, ki je štel tudi za Koroški pokal. Proga v dolžini 12 km je potekala od Pečnikove brunarice, mimo Pečnika, skozi vas Šentanel, ter se nadaljevala mimo Kajžra, Dvornika in Pernata do Miklna. Prireditve se je udeležilo okrog petdeset kolesarjev iz Slovenije in Avstrije. Rezultati niso bili v ospredju, tisti bolj zagreti pa si jih lahko ogledajo na spletni strani MTB Koroška.

Prireditev s podelitvijo medalj in nagrad smo v prijetnem športnem vzdušju in lepem sončnem vremenu zaključili na turistični kmetiji Mikl na Jamnici, kjer je bil tudi cilj kolesarskega vzpona.

Zahvala vsem domačinom, ki so s svojim delom in zavzetostjo pomagali pri izvedbi in organizaciji tekmovanja.

Zapisal: Štefan Peršak