Čistilna akcija 2019

Člani Športnega društva in krajani Krajevne skupnosti Šentanel smo ob dnevu zemlje v našem kraju organizirali čistilno akcijo. Uspešno smo očistili nabrežine ob vseh glavnih prometnicah naše krajevne skupnosti. Za delovne pripomočke in odvoz pobranih smeti je poskrbela Občina Prevalje. Akcije se je udeležilo okrog petindvajset prostovoljcev. Tokrat so se akcije že drugič zapovrstjo udeležili člani Socialnih demokratov in med njimi dva poslanca državnega zbora Slovenije, domačin Jani Prednik in Milan Brglez bivši predsednik državnega zbora republike Slovenije. Bili so navdušeni nad organizacijo in prečudovito naravo, ki nas obdaja. Ob prelepem vremenu smo delo zaključili pri Marinu, kjer so na nam pripravili malico. Posladkali smo se tudi z dobrotami, ki sta nam jih je pripravila naši krajanki Danica Miler in Fazila Dugonjić. Skupaj smo preživeli prijeten dan v prelepi okolici Šentanela.
Zahvala vsem udeležencem, ki vidite malo širše in čutite kaj pomeni čist in urejen domači kraj.

Foto:ŠP

Zapisal: Štefan Peršak