Black Hole 2014 na Jamnici

V odlični organizaciji Dixija, Kalčija, Aneja in drugih ljubiteljev kolesarstva na Koroškem je v juliju 2013 potekalo na Ravnah, Jamnici in Mežici državno tekmovanje v Enduro gorskem kolesarjenju. Glavno kolesarsko dogajanje je bilo pri Korošu na Jamnici. Tekmovanje je na Jamnico privabilo okrog štiristo kolesarjev, organizatorjev in ljubiteljev kolesarjenja.
Pri organizaciji tekmovanja je pomagalo kar nekaj članov Športnega društva Šentanel. Ob odsotnosti Vida Peršaka (zaradi poškodbe) je na tekmovanju nastopil tudi njegov brat Žiga, član našega društva. Kljub izredni borbi je po dveh zaključenih etapah zaradi padca odstopil.
Na državnem tekmovanju so bili zelo uspešni Koroški kolesarji. Peter Mlinar iz Žerjava je bil zmagovalec, Prevaljčan Robi Kordež je osvojil četrto mesto, še dva Korošca pa sta se uvrstila med deset najboljših Slovenskih Enduro kolesarjev.
Čestitamo vsem za odlično opravljeno delo, za odlično organizacijo in promocijo Jamnice in Šentanela.

Nekaj slik je spodaj.

Štefan Peršak