12. pohod po Mlinarski poti

V okviru praznovanja krajevnega praznika smo Športno društvo Šentanel, Krajevna skupnost Šentanel in kmetija Povh v soboto, 1. 6. 2019 organizirali tradicionalni dvanajsti Pohod po mlinarski poti. V prelepem sončnem in vročem junijskem dnevu se je zbralo nekaj čez sedemdeset pohodnikov. Ob poti smo prižgali svečo v spomin padlim borcem pri spominskem obeležju v Lužnikovi reki, od koder izhaja tudi naš krajevni praznik. Pot nas je naprej vodila po sledeh mlinov do turistične kmetije Gradišnik, kjer so nas domači lepo sprejeli in pripravili malico za vse pohodnike. Po postanku smo se odpravili naprej mlinarskim dogodivščinam nasproti. Učenci podružnične OŠ Šentanel in starejši pohodniki so pot nadaljevali po lažji in krajši poti. Večina pohodnikov pa se je podala po daljši in zahtevnejši poti preko Belšaka. Pohodniški izlet smo zaključili okrog ene ure pri Povhovem mlinu z ogledom mlina in manjšo zakusko, ki so jo pripravili Povhovi. Franc Naveršnik nam je kot po navadi zaigral še nekaj svojih najljubših viž, ob katerih se je nekaj pohodnikov tudi veselo zavrtelo.
Zahvala vsem pohodnikom za udeležbo, še posebej pa planinskemu vodniku Kristiju Krajgerju za ureditev poti ter uspešno in varno vodenje pohoda. Najlepša hvala tudi vsem Povhovim in Gradišnikovim za prijeten sprejem in prijazno pogostitev.

Foto: ŠP

Zapisal:Štefan Peršak