Zimovanje naših najmlajših članov

V soboto 17. 1. in nedeljo 18. 1. 2015 se je nekaj naših najmlajših članov udeležilo zimovanja na Koči Planinc na Svetem Primožu na Pohorju. Pridružili smo se mladim planincem iz OŠ Pravalje, pod vodstvom Lare, Sonje in Izija.
Na zimovanju smo se igrali na snegu, spoznali nevarnosti proženja snežnih plazov, opravili krajši pohod, se »ruzlali – lopatali« po snegu, si ogledali prikaz turnega smučanja, se preizkusili v hoji s krpljami in se igrali družabne igre.
Na splošno smo se imeli »fajn«, kljub malo bolj kislemu vremenu.

Nekaj slik si lahko pogledate spodaj.

Foto: ŠP

Štefan Peršak

Preberi več o Zimovanje naših najmlajših članov

8. skupščina ŠD Šentanel

V petek, 9. 1. 2015 smo se člani ŠD Šentanel zbrali v gostilni Marin v Šentanelu na osmi redni letni skupščini društva. V uvodnem delu smo pregledali delo v letu 2014, sprejeli poročila odborov in pripravili ter sprejeli plan dela društva za leto 2014.

Po uradnem delu smo se okrepčali z dobrotami, ki so nam jih pripravili in postregli Danica, Janko in njuni pridni otroci. Dobri večerji je sledilo še prijetno druženje med člani društva. Na tokratnem srečanju je manjkala »frajtonarca«, ker smo se preveč ukvarjali s sladico. V neformalnih pogovorih smo si izmenjali izkušnje o dosedanjem delu društva in uskladili zamisli o delu društva v letu 2015. Tokratnega srečanja se je udeležilo sedemintrideset naših članov.

Gostiteljem našega srečanja se zahvaljujemo za lep sprejem, gostoljubje in izvrstno postrežbo.

Štefan Peršak – tajnik društva


Tokrat ni foto galerije, ker je bil fotograf službeno zadržan. Pa kdaj drugič.

Srečno 2015

Da si boste lažje organizirali vse potrebne in nepotrebne dejavnosti vam obenem sporočam:
Občni zbor oz. skupščina ŠD Šentanel
bo v petek, 9. 1. 2014 ob 19. uri
v gostilni Marin sredi Šentanela.
Prijave obvezne do četrtka 8.1.2015 na mail ali telefon 041 290-628.


Štefan Peršak (tajnik ŠD Šentanel)

North Camino na dveh kolesih

V nedeljo, 14. decembra smo v prijetnem domačem vzdušju Kulturne sobe na Šentanelu prisluhnili potopisnemu predavanju Urške in Braneta Vezonika: NORTH CAMINO NA DVEH KOLESIH.
Ob strokovni in prekrasni predstavitvi naših dveh gostov, smo izvedeli, spoznali in videli veliko lepega. S tem dogodkom je naša Kulturna soba prestala krstno izvedbo, pa še prav prijetno je bilo. Hvala Urški in Branetu in upamo, da sta še koga navdušila za takšne ali podobne podvige.
Zahvaljujemo se vsem, ki ste preživeli prelep nedeljski večer v naši družbi.

Nekaj slik lahko najdete spodaj.

Foto: ŠP

Zapisal:Štefan Peršak

Preberi več o North Camino na dveh kolesih

Potopisno predavanje

Športno društvo Šentanel vas v adventnem času prav lepo vabi na:

Potopisno predavanje Urške in Braneta Vezonika: NORTH CAMINO NA DVEH KOLESIH

Predavanje bo v Kulturni sobi Šentanel (v prostorih OŠ Šentanel) v nedeljo, 14. decembra ob 19.00 uri.

Vljudno vabljeni!

Pohod na Svete mesto

POHOD ŠENTANEL – HEILINGENSTHAD – JAMNICA – ŠENTANEL

Petnajstega avgusta 2014 smo se člani ŠD Šentanel skupaj z ostalimi krajani iz Jamnice udeležili tradicionalnega pohoda iz Šentanela preko Jamnice do Svetega mesta (Heilingenstadt) v Avstriji. Letos se je pohoda zaradi slabšega vremena udeležilo okrog 60 udeležencev iz Šentanela, Jamnice, Suhega vrha, Strojne, Prevalj in Mežice. Zborno mesto pohoda je bilo pri kmetiji Pršat na Jamnici.
Pohod smo pričeli ob sedmi uri zjutraj. Med pohodom so se nam pridružili pohodniki iz Avstrije, tako da smo skupaj nadaljevali pot do Svetega mesta. Tam smo se udeležili tudi bogoslužja v njihovi farni cerkvi. Po maši smo se v okolici cerkve srečali in družili z domačini s te in one strani meje. Med potjo domov smo se ustavili tudi pri nekaj kmetijah na avstrijskem Koroškem, kjer so nas domači prisrčno sprejeli in poklepetali z nami. Skupaj smo zapeli tudi nekaj pesmi ob spremljavi »frajtonarce«.
Pohod smo zaključili v poznih popoldanskih urah z druženjem na turistični kmetiji Mikl na Jamnici.
Preživeli smo prijeten dan ob veliko novih izkušnjah. Bilo je fajn, zato smo sklenili, da se vidimo tudi prihodnje leto.

Slike si lahko pogledate spodaj.

Foto:ŠP

Zapisal: Štefan Peršak

Preberi več o Pohod na Svete mesto

Pohod na Svete mesto

petek, 15. 8. 2014 vas ŠD Šentanel vabi na pohod na Svete mesto v Avstrijo.

Zbirališče pohodnikov – romarjev bo ob 7.30 pri kmetiji Peršat na Jamnici.

Ob povratku bo še krajše druženje pri turistični kmetiji Mikl na Jamnici.

Lepo vabljeni!

Black Hole 2014 na Jamnici

V odlični organizaciji Dixija, Kalčija, Aneja in drugih ljubiteljev kolesarstva na Koroškem je v juliju 2013 potekalo na Ravnah, Jamnici in Mežici državno tekmovanje v Enduro gorskem kolesarjenju. Glavno kolesarsko dogajanje je bilo pri Korošu na Jamnici. Tekmovanje je na Jamnico privabilo okrog štiristo kolesarjev, organizatorjev in ljubiteljev kolesarjenja.
Pri organizaciji tekmovanja je pomagalo kar nekaj članov Športnega društva Šentanel. Ob odsotnosti Vida Peršaka (zaradi poškodbe) je na tekmovanju nastopil tudi njegov brat Žiga, član našega društva. Kljub izredni borbi je po dveh zaključenih etapah zaradi padca odstopil.
Na državnem tekmovanju so bili zelo uspešni Koroški kolesarji. Peter Mlinar iz Žerjava je bil zmagovalec, Prevaljčan Robi Kordež je osvojil četrto mesto, še dva Korošca pa sta se uvrstila med deset najboljših Slovenskih Enduro kolesarjev.
Čestitamo vsem za odlično opravljeno delo, za odlično organizacijo in promocijo Jamnice in Šentanela.

Nekaj slik je spodaj.

Štefan Peršak

Preberi več o Black Hole 2014 na Jamnici

Športnik leta 2013

Ob Prazniku Občine Prevalje in državnem prazniku je bila v družbenem domu kulturna prireditev in podelitev občinskih nagrad in priznanj.
Že pred leti je članica našega društva Tamara Miler prejela priznanje za Najboljšo športnico naše občine za dosežene vrhunske rezultate v plavanju. Ta čast pa je tokrat doletela kar dva člana Športnega društva Šentanel.
Za najboljšo športnico Občine Prevalje za leto 2013 je bila izbrana Doroteja Vavh. Doroteja je prejela priznanje za dosežene uspehe na tekmovanjih v sankanju na naravnih progah. Osvojila je naslov državne podprvakinje, dosegla pa je tudi veliko dobrih rezultatov na mednarodnih sankaških tekmovanjih v Avstriji. Je tudi članica sankaškega kluba iz Železne Kaple.
Za najboljšega športnika Občine Prevalje za leto 2013 pa je bil izbran Vid Peršak za vrhunske dosežke v kolesarjenju. Vid je član kolesarskega kluba Orbeja Geax iz Ljubljane in tovarniški kolesar španske ekipe Orbea. V letu 2013 je bil državni prvak v Enduru v mladinski kategoriji, na zaključni tekmi svetovnega pokala v Italiji pa je osvojil tretje mesto. V tem letu je dosegel še veliko odličnih rezultatov.
Čestitamo obema športnikoma in jima želimo še veliko dobrih športnih uspehov.

Nekaj slik lahko najdete spodaj.

Štefan Peršak

Foto: FŠ+ŠP

Preberi več o Športnik leta 2013

Odbojkarski turnir 2014

V okviru praznika KS Šentanel smo člani Športnega društva Šentanel v soboto, 14. 6. 2014 organizirali tradicionalni rekreativni turnir mešanih ekip v odbojki. Tekmovanje smo izvedli v športni dvorani OŠ Prevalje. Turnirja v odbojki se je udeležilo šest rekreativnih ekip. Tekmovanje smo izvedli na dveh odbojkarskih igriščih in odigrali devet razburljivih tekem. Vse sodelujoče ekipe so prejele nagrade in diplome za sodelovanje, prve tri uvrščene ekipe pa so prejele še pokale in medalje, ki jih je podelil Štefan Peršak tajnik ŠD Šentanel.
Tekmovanje smo zaključili v prijetnem druženju in ob dobrotah, ki so nam jih pripravili v gostilni Marin. Turnir je minil brez poškodb in v prijetnem športnem in prijateljskem vzdušju, kar gre zahvala vsem sodelujočim igralkam in igralcem.
Da je bilo vzdušje športno in prijetno lahko preverite v fotogaleriji spodaj.

Nagrade za nastopajoče so prispevali naši zvesti donatorji:
Športno društvo Šentanel, Občina Prevalje, Špar Prevalje, Gostilna Marin, kmečki turizem Ploder, kmečki turizem Lužnik, Pizzerija Škufca, restavracija Saloon, arhitekt Borut Bončina in ELVIP Vito Petrič.

Foto: ŠP

Zapisal: Štefan Peršak

Preberi več o Odbojkarski turnir 2014
Exit mobile version