2. PICIKL TROPHY LEŠE

V soboto 29. junija bo na Lešah 2. orientacijsko kolesarjenju po Lešah in okolici.

KJE: Športni park Leše

START: 10.00

Starta se v intervalu 5 min, predvidoma ob 16.00 sledi razglasitev najboljših.

Trasa poteka po lokalnih cestah, gozdnih vlakah, stezah in brezpotjih.

Na izbiro sta dve trasi:

* Rekreativna (lokalne ceste, gozdne poti in steze, manj zahtevni vzponi)
* Družinska (odrasla oseba (1 ali več) + vsaj en otrok mlajši od 18 let)

Tekmovanje je za vse kategorije odprtega tipa, kar pomeni, da članom ekip ni potrebno biti član kakšnega društva ali organizacije!

Zapisal: Primož Grešovnik

Odbojkarski turnir 2013

V okviru praznika KS Šentanel smo člani Športnega društva Šentanel v soboto, 15. 6. 2013 organizirali tradicionalni rekreacijski turnir v odbojki (mešane ekipe).Tekmovanje smo izvedli v športni dvorani OŠ Prevalje. Turnirja v odbojki se je udeležilo pet rekreativnih ekip, tako, da smo odigrali deset tekem. Prve tri uvrščene ekipe ekipe so prejele pokale in medalje, ki jih je podelil Štefan Peršak tajnik ŠD Šentanel. Vsaka ekipa pa je dobila še praktično nagrado, ki so jih prispevali naši zvesti donatorji. (Športno društvo Šentanel, Špar Prevalje, Gostilna Marin, kmečki turizem Ploder, kmečki turizem Kajžar, kmečki turizem Marin – Pekav, Pizzerija Škufca, Pizzerija CosaNostra, restavracija Saloon in Elvip Vito Petrič).
Tekmovanje smo zaključili v prijetnem druženju in ob dobrotah, ki so nam jih pripravili v gostilni Marin. Turnir je minil brez poškodb in v prijetnem športnem vzdušju, kar gre zahvala vsem sodelujočim igralcem in organizatorju.

Foto: ŠP

Zapisal:
Štefan Peršak

Preberi več o Odbojkarski turnir 2013

6. pohod po mlinarski poti 2013

V soboto 6. 6. 2013 so Turistično društvo Šentanel, ŠD Šentanel in ŠRD Holmec v okviru praznika KS Šentanel izvedli 6. tradicionalni Pohod po mlinarski poti. Glavna organizatorja prireditve sta bila Mojca in Franc Naveršnik. Pohoda se je v lepem sončnem vremenu udeležilo okrog petinsedemdeset pohodnikov, med njimi tudi nekaj članov Športnega društva Šentanel. Prireditev so številčno popestrili člani KS Holmec s »Čikijem« na čelu in člani Planinskega društva Prevalje.
V lepem sončnem vremenu in lepo urejeni poti smo do cilja s postanki hodili pet ur. Med pohodom smo se »zaustavili« na turistični kmetiji Gradišnik na Jamnici in Jamnik na Belšaku, kjer so nas lepo sprejeli in pogostili z domačimi dobrotami. Druženje smo zaključili v prijetnem vzdušju in glasbo v Povhovem mlinu. Pri petju sta Francu pomagali mama Monike Pučelj.
»Bvo je fajn« zato smo sklenili, da se v naslednjem letu dobimo še v večjem številu.

Zapisal:
Štefan Peršak

Preberi več o 6. pohod po mlinarski poti 2013

S kolesom po Šentanelu

V nedeljo, 19. 5. 2013 smo člani Športnega društva Šentanel v okviru krajevnega praznika organizirali tradicionalno sedmo rekreativno kolesarsko prireditev. Letos nismo izvedli tekmovalnega Vzpona v Šentanel, ki je v prejšnjih letih štel tudi za Koroški pokal ampak smo izvedli rekreativno kolesarjenje »S kolesom po Šentanelu«. Proga v dolžini 25 km je potekala po zaselkih KS Šentanel. Panoramska trasa proge: Kapelica nad Šentanelom, Suhi vrh, Kmetija Rašešnik, Strojna, Jamnica, kmetija Mikl in nazaj do lip nad Šentanelom, kjer smo kolesarjenje zaključili. Ob trasi proge smo imeli dva krajša postanka na kmetiji Rašešnik in Mikl, kjer so nas domači lepo sprejeli in nas pogostili z domačimi dobrotami, tako, da smo lažje nadaljevali s potjo.
Prireditev smo zaključili pri lipah nad Šentanelom, kjer smo se kolesarji skupaj z Šentanelci okrepčali z dobrotami, ki nam jih je pripravil gospod Peter Sedelšak s sodelavci. Med udeležence smo izžrebali tudi nekaj praktičnih nagrad, ki so jih prispevali naši zvesti donatorji:
ŠD Šentanel, KS Šentanel, Občina Prevalje, Mehanizacija-Miler Branko, ELVIP-Vito Petrič, Enduro, Špar Prevalje in Prevent-TRO.
Kolesarjenje je minilo v prijetnem vzdušju, brez poškodb. Veseli smo, da se je prireditve udeležilo veliko število družin in mladih udeležencev.

Zapisal:
Štefan Peršak – tajnik ŠD Šentanel

Preberi več o S kolesom po Šentanelu

Prvi maj

Kot po navadi smo se člani ŠD Šentanel in nekaj krajanov združili pri pripravah na praznovanje prvega maja. V petek 26. 4. 2013 smo se odpravili v gozd h kmetiji Ploder, kjer nam je gospodar »odkazal« drevo za mlaj. Skupaj smo ga »poštimali« in odpeljali na mesto postavitve, to je ob vhodu v vas Šentanel. Tam smo ga postavili s skupnimi močmi in s pomočjo mehanizacije, ki jo je upravljal naš krajan Silvo. Po končani akciji smo se ob pogledu na prvomajski mlaj odpravili še v najbližjo gostilno – Marin, kjer smo ob dobri hrani in kapljici»analizirali«opravljeno delo.
Na predvečer prvega maja pa smo se krajani Šentanela in ostali gostje zbrali pri »Kapelci« na tradicionalnem kresovanju. Prireditev so pripravili in organizirali člani Turističnega društva Šentanel. Bilo je veselo in lepo pozno v noč.
Hvala vsem, ki pomagate pri ohranjanju tradicije na Šentanelu.
Da se lahko »mamo fajn« na Šentanelu priča nekaj fotografij.

Štefan Peršak – tajnik ŠD Šentanel

Preberi več o Prvi maj
Exit mobile version